V Gladius – Klub Gier Bitewnych „Yelonky”

Na tegorocznym Gladiusie będą z nami także przedstawiciele Klubu Gier Bitewnych „Yelonky”, którzy zaprezentują dwa systemy: „Na Miecze!”, będący autorskim tworem Klubu (sobota), oraz „Spectre Operations” wydany przez Spectre Miniatures (niedziela). W niedzielę zostanie także przeprowadzona większa bitwa średniowieczna na zasadach klubowych.

„Na Miecze!” to mały, szybki bitewniak stworzony przez Warszawski Klub Gier Bitewnych „Yelonky” do rozgrywania średniowiecznych starć w stylu „zadymy pod karczmą”. Gracze, kontrolując niewielkie oddziały złożone z około 8-12 wojowników, starają się pokonać przeciwnika i spełnić warunki scenariusza. Mechanika wzięta z gry „Infinity”, połączona z kilkoma rozwiązaniami znanymi m.in. z „Frostgrave” sprawdza się doskonale w średniowiecznym wydaniu, a z drobnymi zmianami nada się do prawie każdej epoki.

„Spectre: Operations” to gra wojenna od Spectre Miniatures, która zabierze Cię do czołówki współczesnych działań wojennych. „Spectre: Operations” wprowadza świat akcji i intryg, w którym siły specjalne, agenci wywiadu i kontrahenci wojskowi są na pierwszej linii, prowadząc tajne operacje przeciwko wielu przeciwnikom; w tym wrogie narody, niestabilne reżimy, bezwzględni watażkowie, powstańcy, najemnicy i grupy paramilitarne.

Mechanika gry jest realistyczna, szybka i łatwa do nauczenia się, zoptymalizowana dla graczy 2+ z 4-40+ miniaturkami z każdej strony. Uwzględnia wszystkie współczesne czynniki pola walki, takie jak walka dystansowa i bliska, walka piechoty i pojazdów, wsparcie lotnicze, tajne operacje i cywile na polu bitwy. Gra wykorzystuje mechanikę, aby realistycznie przedstawić ciemność, niekorzystne warunki pogodowe i czujność Twoich żołnierzy, a także najnowocześniejszy sprzęt, taki jak noktowizory, broń tłumiona i drony obserwacyjne. Skradanie się, spryt i bezwzględna wola zwycięstwa to jedyny sposób by osiągnąć sukces; musisz polegać na taktyce, osłonie i starannym doborze Twoich sił, aby zaplanować akcję i odnieść zwycięstwo w „Spectre: Operations”.

„Spectre: Zasady Operacyjne” są częścią marki Spectre Miniatures. Skrupulatnie zbadane i zaprojektowane przy doradztwie konsultantów wojskowych, Spectre Miniatures zbudowało szeroką gamę niezwykle dokładnych nowoczesnych miniaturek, pojazdów i zasad 28 mm do grania w pełne akcji, szybkie gry wojenne.