V Gladius – pokaz systemu „Sharp Practice 2”

Zasady gry „Sharp Practice 2” obejmują duże potyczki w erze czarnego prochu, od 40 do 60 żołnierzy na stronę, ale z możliwością powiększenia nawet do 100 żołnierzy, jeśli gracz chce iść na tak dużą skalę starcia w grze. Zasady koncentrują się na bohaterskich czynach dowódców sił, którzy inspirują swoich ludzi do zwycięstwa.

Reguły są znacznie uproszczone w porównaniu do pierwszej edycji „Sharp Practice”. System opiera się na szybkiej grze, w której akcja rozpoczyna się niemal od samego początku, oraz systemie dowodzenia i kontroli, który pozwala graczowi skupić się na podejmowaniu ważnych decyzji, podczas gdy proste, ale subtelne zasady zapewniają płynność gry.

„Sharp Practice 2” obejmuje całą erę czarnego prochu, z głównym zestawem zasad skupiającym się na okresie od 1700 do 1865 roku i obejmującym pełne listy armii dla wojny o Kanadę, amerykańskiej wojny o niepodległość, wojny na Półwyspie Iberyjskim w czasie wojen napoleońskich, wojnach napoleońskich od 1805 do 1815, wojny secesyjnej. Będą opublikowane darmowe listy armii i dodatków do pobrania, aby rozszerzyć omawiane okresy w przyszłości, obejmując obszary takie jak wojna Garibaldiego, wojna siedmioletnia i wojna francusko-pruska 1870 r. oraz wojny kolonialne.

Pokaz systemu „Sharp Practice 2” na Gladiusie odbędzie się w niedzielę (21 maja 2023).