V Gladius – firma Spellcrow na Gladiusie

Podobnie jak w zeszłym roku, będzie z nami firma Spellcrow, wydawca systemów „Argatoria” i „Umbra Turris”, które zaprezentowane zostaną podczas imprezy. Pojawią się ze stoiskiem, gdzie będzie można nabyć ich figurki i inne akcesoria. Poza tym zamierzają także przeprowadzić gry partycypacyjne. Na sobotnie popołudnie planowany jest wykład o psychologii zabijania w kontekście gier. Brzmi poważnie, ale i prelegent będzie poważny, bo psycholog z krwi i kości, pracujący swego czasu dla Wojska Polskiego. Główny punkt programu stanowi rzecz jasna system „Argatoria”, o którym niżej parę słów.

„Argatoria” to gra bitewna fantasy osadzona w fascynującym świecie Umbra Turris. Dowodzimy w niej olbrzymimi armiami, wspieranymi przez potężnych czempionów i magów. Na dzikich stepach, w lodowatych górach, mrocznych, niezbadanych kniejach i dusznym, zielonym piekle dżungli będą się ścierać armie pradawnych jaszczuroludzi i młodych ludzkich plemion. Czy Strażnicy Wodnych Świątyń zdołają pokonać Władców Słońca, gdy na ich drodze staną fanatyczni barbarzyńcy Dirandis, szaleni Vaendralowie oraz tajemnicze, leśne plemię Gaeldor? Która z wielkich armii zdobędzie dominację, by przeciwstawić się okrutnemu imperium z północy – Sheol-morg?
– Dzięki dynamicznej, naprzemiennej aktywacji i zwartym oddziałom przeciętna rozgrywka trwa 60-90 minut.
– Podręcznik wydany w języku polskim.
– Kompaktowe rozmiary i figurki w skali 10 mm pozwolą Ci rozegrać bitwę nawet na stole w kuchni, a do transportu armii wystarczy Ci plecak.
– Ręcznie rzeźbione figurki ułatwią malowanie.
– Zaangażowana i przyjazna społeczność oraz wsparcie wydawcy ułatwią wejście w fascynujący świat Argatorii /Umbra Turris.
– Rozsądna cena startowych zestawów armijnych pozwoli szybko wejść do gry.