V Gladius – pokazy „Sagi”

Po raz kolejny na Gladiusie zawita ekipa SAGA Grand Melee Poland z pokazami systemu bitewnego SAGA. To jeden z bardziej popularnych i stale rozwijających się systemów para-historycznych w Polsce. Osadzona w różnych realiach, od Antyku aż po Wyprawy Krzyżowe gra należy do tych z gatunku „easy to learn & hard to master”.

Rdzeniem SAGI jest innowacyjny system Zwojów Bitewnych (Battleboards). Każdy z nich zawiera zdolności, które odzwierciedlają cechy tradycyjnie przypisane danym armiom. Np. Wikingowie potrafią zadać bardzo duże straty (niekiedy własnym kosztem), Bizantyjczycy (Era Krucjat) wykorzystują synergię między swoimi oddziałami, a Grecy (Era Aleksandra) tworzą niemożliwe do przebicia szeregi hoplitów.

Niezależnie od ery, zwój obsługiwany jest za pomocą Kości Sagi, które co turę należy przeznaczyć na poszczególne zdolności lub aktywacje. Daje to spójne połączenie zasad specjalnych poszczególnych frakcji ze znanym z gier planszowych zarządzaniem zasobami. Gra jest szybka i dostarcza sporo emocji. Dodatkowo wymusza zaplanowanie działań w danej turze. To dobra propozycja, jeżeli chcesz wejść w świat bitewniaków historycznych (bardziej w ujęciu popularno-naukowym), a nie chcesz od razu malować 200-300 figurek.

Tym razem na stole pokazowym, wprowadzimy Was w świat Wikingów, Sasów, Normanów, i Bizantyjczyków. Na drugim stole będzie można wsiąść na drakkary i na eksperymentalnych zasadach rozegrać bitwę morską.

Zapraszamy zarówno w sobotę, jak i w niedzielę (20 i 21 maja).