V Gladius – sklep Centrum MTG na Gladiusie

Dla ekipy Centrum MTG będzie to debiut konwentowy! W sobotę i niedzielę będziemy chcieli zaprezentować wam kilka ciekawych, szybkich i krwawych systemów:
– „Argatoria” od Spellcrow,
– „Conquest: The Last Argument of Kings” od Parabellum Wargames,
– „Battletech: Alpha Strike”
Zaskoczyć was na pewno może skala tych gier, gdyż każda z nich posiada zupełnie inne wymiary figurek. Najważniejszym dla nas jednak są alternatywne aktywacje, brak downtime’u między graczami! Rozgrywka ma być emocjonująca dla każdej ze stron gry, i to właśnie jest kluczem doboru prezentowanych przez nas tytułów. Dodatkowo planujemy prezentację wizualną gry „Joan of Arc”, konkursy i loterie. Wszystko po to by wkręcić was, w świat gier bitewnych!

Słów kilka o samych systemach:
– „Argatoria” (skala 10 mm) – Szybka i krwawa gra produkowana przez Spellcrow. Bitwy w klimacie barbarzyńców i jaszczuroludzi, z dużą ilością małych figurek. Choć teraz do walki dołączają nowe siły, które częściowo będziecie mogli zobaczyć lub nawet ograć w trakcie dema u nas.

– „Conquest: TLAoK” (skala 38 mm) – Równie szybka gra produkcji Parabellum Wargames, gdzie cieszymy się z jak najniższych rzutów! Jedną z cech charakterystycznych systemu jest planowanie aktywacji przed fazą główną rozgrywki. Z chęcią zagramy z wami demo i odpowiemy na wasze pytania dotyczące systemu.

– „Battletech: Alpha Strike” (skala 6 mm) – Co można powiedzieć o ojcu gier bitewnych? Na pewno to, że dostał przyspieszoną wersję, dzięki czemu zyskał na skali bitew oraz dynamice. Tą właśnie wersję chcemy wam zaprezentować, również w formie pokazów demonstracyjnych na małe punkty. Cechą charakterystyczną systemu jest mała ilość kostek jakich potrzebujemy by faktycznie toczyć pojedynki.

Podsumowując, jeśli nie znasz zasad, chciałbyś się nauczyć któregoś z wyżej wymienionych systemów i najważniejsza dla Ciebie jest dynamika gry, to mamy nadzieję, że nasze propozycje przyciągną Ciebie, drogi uczestniku, na dłużej!