V Gladius – pokazy systemu „Ogniem i Mieczem” (II edycja)

W sobotę i niedzielę ekipa Wargamera przeprowadzi pokazy drugiej edycji „Ogniem i Mieczem”. Prowadzone będą gry demo na poziomie Podjazd, w których będzie można aktywnie wziąć udział, oraz odbędą się pokazowe bitwy na poziomie Zgrupowanie.

Druga edycja „Ogniem i Mieczem” to dynamiczna gra stosująca wiele nowoczesnych rozwiązań zwiększających przyjemność z rozgrywki. Naprzemienna aktywacja utrzymuje zaangażowanie obu graczy oraz pozwala na sprawne reagowanie na działanie przeciwnika. Karty jednostek pozwalają na szybkie sprawdzanie potrzebnych statystyk. Specjalna miarka przyspiesza poruszanie jednostek.

Jednocześnie „Ogniem i Mieczem” jest grą o dużym przywiązaniu do rzetelnego oddania historycznej rzeczywistości. Realizuje się to w pieczołowitym wykonaniu figurek z przywiązaniem do nawet takich detali jak wzory ładownic, czy właściwe kapelusze. Również zasady gry przywiązują dużą wagę do oddania tego jak wyglądała XVII-wieczna sztuka wojenna, od tego jak poszczególne jednostki zachowują się na polu walki po kompozycję całej armii.