V Gladius – pokazy „Bogowie wojny: Togo” i „Bogowie wojny – Robert E. Lee” oraz turniej „Bogowie wojny: Togo”

GM Boardgames i Bolter serdecznie zapraszają na rozgrywki w dwie gry z serii „Bogowie wojny”. W sobotę oraz w niedzielę będzie można objąć dowodzenie zarówno w bitwach morskich, jak i lądowych. Z wielką chęcią nauczymy każdego chętnego zasad obu tych gier, dzięki którym będziesz mógł zostać generałem lub admirałem i objąć dowodzenie w wielkich bitwach. Dodatkowo w niedzielę zapraszamy serdecznie na turniej w „Bogowie wojny: Togo!”. Sklep Bolter będzie obecny ze stoiskiem, z szeroką ofertą modeli i akcesoriów wargamingowych.

„Bogowie wojny: Togo” to trzecia gra z serii “Bogowie wojny”. Tym razem areną wojny będą rzeki, morza i oceany. Gracze będą mogli dowodzić okrętami pancernymi w bitwie pod Hampton Roads czy pancernikami w bitwie pod Cuszimą. Niczym admirał Togo, obejmą dowodzenie nad eskadrą potężnych jednostek, aby dzięki doskonałemu planowaniu, sprytnym manewrom i celnym salwom artylerii, zatopić flotę przeciwnika.

„Bogowie wojny – Robert E. Lee” to figurkowy system historyczny, pozwalający na rozgrywanie bitew z połowy XIX wieku – konfliktów w Europie i amerykańskiej wojny secesyjnej. Głównym założeniem gry, jest możliwość dosyć szybkiego rozgrywania nawet największych bitew, jak Gettysburg, Alma, czy Solferino na ograniczonej powierzchni blatów.