V Gladius – pokazy systemów firmy Walord Games: „Bolt Action”, „Victory at Sea” i „Epic Battles: Waterloo”

Tym razem aż o trzech pokazach systemów bitewnych firmy Warlord Games, które na konwencie Gladius zaprezentuje ekipa Z Kostką i Miarką:

„Bolt Action” – najpopularniejszy system skupiający się na działaniach wojennych w czasie II wojny światowej. Gracze kontrolują swoje oddziały piechoty, czołgi, artylerię i inne pojazdy wojskowe, próbując zdobyć kontrolę nad polem bitwy i pokonać armię przeciwnika. „Bolt Action” oferuje szeroki wybór scenariuszy, co pozwala graczom na odtwarzanie różnych bitew i operacji wojskowych z czasów II wojny światowej, takich jak bitwa o Stalingrad, Operacja Overlord czy bitwa o Ardeny. Pokaz przeprowadzi Adam Rubik.

„Victory at Sea” – gra bitewna osadzona w czasach II wojny światowej, która skupia się na taktycznych bitwach morskich pomiędzy flotami państw walczących w konflikcie. Scenariusze w grze są zawsze asymetryczne – każdy z graczy ma inne warunki wygranej dla rozgrywanej potyczki. Priorytet danej misji modyfikuje też maksymalną wartość punktową naszej floty. W grze oprócz okrętów nawodnych możemy również wystawić eskadry samolotów oraz okręty podwodne. Pokaz przeprowadzi Bartosz Kominek.

„Epic Battles: Waterloo” – system w skali 15 mm skupiający się na okresie wojen napoleońskich. Pokaz przeprowadzi Mateusz Kubiak.