IV Gladius – SPELLCROW: pokaz gry „Argatoria” i systemu „Umbra Turris”

Niektórzy już się dopytywali organizatora, więc z wielką przyjemnością informuję, że na tegorocznym Gladiusie będzie ze swoim stoiskiem także firma Spellcrow, ceniony producent gier bitewnych, figurek i akcesoriów wargamingowych. Podczas imprezy przeprowadzą pokaz stworzonej przez siebie gry „Argatoria”. Będzie można także zagrać w ich system „Umbra Turris”.

„Argatoria – wielkie wojny w świecie barbarzyńców” to gra bitewna fantasy, w której kierujesz wielkimi hordami Barbarzyńców lub Reptilian. Dynamiczne zasady w języku polskim pozwolą Ci toczyć szybkie i pełne wrażeń rozgrywki, a rzeźbione ręcznie figurki w skali 10 mm zachwycą Cię detalami. Zostań dowódcą jednego z czterech plemion i walcz o dominację nad innymi!

Nazwa uniwersum pochodzi od nazwy wielkiego i majestatycznego miasta w krainie Morten – Umbra Turris. Te słowa oznaczają w starożytnym języku „Mroczne Wieże”, które przed wiekami zbudował cesarz Sheol-morg. Wokół nich jedna z najstarszych i najbardziej aroganckich ras – Ludzie, zbudowali ogromne miasto na dowód swej potęgi. Niestety Mroczne Wieże były czymś, co prawie przyczyniło się do całkowitego zniszczenia tej rasy i wywołało wiele wojen oraz konfliktów. Teraz możesz wejść do świata „Umbra Turris”, aby wziąć udział w bitwach i wielkich wojnach. Zbierz drużynę i udaj się do miasta Umbra Turris w poszukiwaniu sławy i fortuny lub wezwij hordy i klany dzikich plemion z Argatorii, by podbić ziemie wroga.

Firma Spellcrow będzie na Gladiusie przez oba dni, czyli w sobotę i niedzielę (21 i 22 maja 2022).