IV Gladius – pokaz systemu „The Silver Bayonet”

Krwawe wojny napoleońskie przyciągnęły uwagę zagadkowych istot zwanych Żniwiarzami, które powołują do życia potwory z europejskiego folkloru, by wywołać jeszcze więcej cierpienia. Większość ludzi uważa doniesienia o atakach monstrów za wierutne bzdury, ale władze największych potęg zdają sobie sprawę z zagrożenia i formują specjalne oddziały do zwalczania nadnaturalnych istot – i poszukiwania wiedzy tajemnej, która pomogłaby ich krajowi odnieść zwycięstwo.

„The Silver Bayonet” to siódma już gra w dorobku Josepha A. McCullougha, twórcy popularnego „Frostgrave”. Gracze obejmują dowodzenie nad kilkuosobowymi grupami żołnierzy, których głównym zadaniem jest badanie tropów, eliminowanie potworów i zdobywanie tajemniczych artefaktów. Zasady znane z poprzednich tytułów tego autora zostały zmodyfikowane, dzięki czemu TSB jest nieco bardziej złożone, a zarazem wciąż bardzo przystępne. Podobnie jak w FG poszczególne starcia można połączyć w kampanię, podczas której postaci zdobywają doświadczenie i mogą odnieść dotkliwe rany.

Uczestnicy prezentacji prowadzonych na IV Gladiusie będą mogli pokierować Austriakami lub Francuzami, którzy dostali rozkaz zbadania dawnego miejsca kultu Słowian. Nie wiedzą jednak, że wciąż czai się tam jego strażnik…

Pokazy systemu „The Silver Bayonet” na Gladiusie odbędą się w sobotę i niedzielę (21 i 22 maja 2022).