IV Gladius – WARGAMER: pokazy systemów „Ogniem i Mieczem” i „Anno Domini 1666”

Na tegorocznym Gladiusie nie zabraknie także stoisk producentów modeli i akcesoriów wargamingowych oraz sklepów. Pierwszą z firm, którą prezentujemy, jest WARGAMER. Będą na Gladiusie ze stoiskiem, ponadto pokażą dwa swoje systemy: „Ogniem i Mieczem” oraz „Anno Domini 1666”.

Pokazy drugiej edycji „Ogniem i Mieczem”. Na Gladiusie Wargamer zaprezentuje jak będzie wyglądać nowa edycja historycznej gry bitewnej „Ogniem i Mieczem” osadzonej w XVII wieku. Wielkimi krokami zbliża się kickstarter. Zasady przybrały już właściwą formę, a zmian jest dużo, z przemienną aktywacją na czele. Będzie można zobaczyć pokaz bitwy w turniejowym formacie oraz samemu wyrobić sobie opinię na podstawie otwartego demo.

Pokazy „Anno Domini 1666”. Będzie również prezentowana taktyczna gra planszowa „Anno Domini 1666” z bogatą linią figurek. AD1666 osadzone jest fantastycznej wersji XVII-wiecznego Wiednia, gdzie w cieniu elekcji cesarza ścierają się postacie znane z historii, legend, powieści historycznych, a nieraz i umieszczone w epoce parodie popkultury. Na Gladiusie będziecie mogli wcielić się w muszkieterów znanych ze stron powieści Aleksandra Dumasa lub bohaterów Trylogii Henryka Sienkiewicza.

Wargamer będzie na Gladiusie przez oba dni, czyli w sobotę i niedzielę (21 i 22 maja 2022).