IV Gladius – pokaz systemu „Seven Days to the River Rhine”

„Seven Days to the River Rhine” to zestaw szybkich zasad symulujących walkę pancerną w Europie w latach 80-tych, kiedy zimna wojna między sojuszem NATO a kierowanym przez ZSRR Układem Warszawskim z łatwością mogła stać się gorąca.

Zasady uwzględniają gry z dużą ilością pojazdów, piechoty i innej broni pomocniczej w dowolnej skali. Mechanika jest niezwykle prosta, a metoda aktywacji stawia graczy przed trudnymi decyzjami taktycznymi, aby zastanowić się nad stworzeniem poczucia wysokiego napięcia i dramatyzmu. Jest to gra szczególnie odpowiednia do dużych gier wieloosobowych, w których każda ze stron ma jednego gracza działającego jako generalny dowódca bitwy, opracowywanie i koordynowanie ogólnego planu osiągnięcia celów operacyjnych oraz powierzanie realizacji tych planów poszczególnym graczom.

Jest to gra, w której prostota jest najwyższym wyrafinowaniem. Zasady są celowo nieskomplikowane, aby umożliwić graczom skoncentrowanie się na skali bitwy, ale system akcji/reakcji zapewnia, że ​​wszyscy gracze są stale zaangażowani w podejmowanie decyzji taktycznych wpływających na ich własne polecenia.

Pokaz systemu na Gladiusie przeprowadzi Sebastian Gudemajer i odbędzie się on 21.05.2022 (sobota).