III Gladius – prezentacja systemu „What a Tanker”

10 czerwca 1944 roku na Przesmyku Karelskim cztery radzieckie armie ruszyły do ofensywy, której celem było wyeliminowanie Finlandii z wojny. Aby powstrzymać potężne siły przeciwnika, Finowie ściągnęli w ten rejon większość swoich wojsk, w tym nieliczne oddziały pancerne. Obejmij dowodzenie nad radzieckim czołgiem i pokonaj „białofinów” albo wciel się w fińskiego czołgistę i broń ojczyzny przed Sowietami!

W tym roku ponownie zapraszam na pokazy systemu What a Tanker! od Too Fat Lardies – gry typu „beer and pretzel”, w której każdy gracz kieruje jednym czołgiem lub działem pancernym z czasów II wojny światowej. Zasady są proste do opanowania, a rozgrywki dynamiczne, emocjonujące i nieprzewidywalne. Wszystkie reguły gry zawarto w podstawowym podręczniku, w którym znajdziemy też współczynniki kilkudziesięciu pojazdów używanych w latach 1941–5 przez siedem państw (Francję, Niemcy, Wielką Brytanię, Włochy, Japonię, ZSRR i Stany Zjednoczone). W książce opisano również rozgrywanie kampanii, podczas których załogi zdobywają doświadczenie i przesiadają się na lepsze pojazdy.

What a Tanker! nie ma dedykowanej linii modeli ani „jedynej słusznej” skali. Podczas pokazów będziemy grać 15 mm pojazdami, ale do gry można równie dobrze użyć modeli 28 mm, 20 mm, 10 mm, a nawet 6 mm.